ReklamaWpieraj nasze Forum
enjoymoneyflow
learnmoneystrategy
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
netsales.pl
06-12-2011, 08:09 PM
Post: #1

netsales.pl

Hello world!

[Obrazek: 0]
KLIKNIJ TU BY SIĘ ZAREJESTROWAĆ LUB NA BANER


Jak zacząć?


Znajdujesz się w panelu administracyjnym sieci NetSales dla wydawcy. Dowiesz się tutaj co zrobić, aby zacząć zarabiać w sieci afiliacyjnej.

Co możesz zrobić dzięki panelowi?
1. Znaleźć program afiliacyjny dopasowany tematycznie do swojej witryny.
2. Pobrać kody kreacji do wstawienia na WWW.
3. Sprawdzić statystyki efektywności reklam na Twojej stronie.
4. Sprawdzić wysokość zarobionej przez Ciebie prowizji.
5. Zarządzać swoim kontem.


Programy

Aby zacząć zarabiać w sieci NetSales, należy wybrać program partnerski, czyli reklamodawcę, którego działalność najlepiej pasuje do Twojej witryny. Na przykład jeżeli prowadzisz serwis o kwiatach lub roślinach ogrodowych, to odpowiednim reklamodawcą dla Ciebie będzie sklep internetowy z nasionami i artykułami ogrodniczymi. Jeżeli jednak prowadzisz serwis rozrywkowy skierowany do młodych ludzi, powinieneś wybierać wszystkie konkursy oraz młodzieżowe marki odzieżowe, czyli tych reklamodawców, którzy swoją ofertę kierują do młodych osób.

Przy każdym programie znajdziesz jego opis, stawkę, model rozliczenia oraz w przypadku kampanii rozliczanych za akcję � definicję akcji dla danego programu, czyli to, za co otrzymasz prowizję.
Najpopularniejsze modele rozliczeń w NetSales to:
CPC � rozliczenie za kliknięcie w reklamę (przejście na stronę reklamodawcy)
CPA/CPL � rozliczenie za wykonanie akcji (np. pobranie aplikacji) lub wypełnienie formularza kontaktowego
CPS � rozliczenie za sprzedaż (stała opłata lub % od wartości transakcji)

Po wybraniu i zapisaniu się do wybranych przez Ciebie programów oczekuj na naszą akceptację. W dni robocze trwa to maksymalnie 24 godziny.
Gdy zostaniesz zaakceptowany, wybierz formy reklamowe, które będziesz emitować na swoim serwisie. Najczęściej będą to formy graficzne typu display (w najpopularniejszych formatach), e-mailing lub linki tekstowe, które możesz emitować na stronie, w wyszukiwarce Google i/lub na Facebooku. Wszystko zobaczysz dokładnie na filmie poniżej:

[Obrazek: 0]
KLIKNIJ TU BY SIĘ ZAREJESTROWAĆ LUB NA BANER


W niektórych przypadkach możesz zaproponować swoją wersję kreacji (reklamy), lub też linku tekstowego. Prosimy jednak o zasięgnięcie opinii na ten temat u swojego opiekuna.
Gdy zdefiniujesz już kreację na swoim serwisie, użytkownicy klikając w nią przechodzą przez nasz system i trafiają na stronę reklamodawcy. Im bardziej reklama jest dopasowana tematycznie oraz im więcej posiada kliknięć, tym większe są szanse, że użytkownik dokona akcji na serwisie reklamodawcy (nie dotyczy programów CPC, gdzie otrzymujesz prowizję za kliknięcie w reklamę).
Dodatkowo możesz zdefiniować również tzw. �pulę kreacji�, czyli jeden kod wyświetlający wybrane przez Ciebie programy. Na przykład, jeśli prowadzisz portal, na którym są sekcje dla kobiet, mężczyzn oraz stricte związane z konkursami/rozrywką, możesz zdefiniować 3 pule reklam:
- kobiety ⇒ w tej puli możesz umieszczać kreacje wszystkich programów skierowanych do kobiet czyli np. sklepy z bielizną, produkty odchudzające, serwis dla młodych mam
- mężczyźni ⇒ tutaj możesz umieścić pulę reklam z programami np. bukmacherskimi, fundusze inwestycyjne, sklep z gadżetami, motoryzację
- konkursy ⇒ wszystkie programy konkursowe, rozrywkowe.
Dzięki wstawieniu puli reklam, na jednym kodzie wyświetlane jest wiele programów i kreacji, a Ty możesz ją optymalizować pod kątem przychodów. Jednym słowem � dzięki wyświetlaniu wielu reklam rotacyjnie możesz w krótkim czasie zoptymalizować swoją powierzchnię, aby wyświetlać tylko te reklamy, które przynoszą Ci największe zyski. Całość pokazuje poniższy film:

[Obrazek: 0]
KLIKNIJ TU BY SIĘ ZAREJESTROWAĆ LUB NA BANER

Statystyki

W sekcji statystyki możesz na bieżąco sprawdzić jak konwertują programy na Twojej stronie WWW. Możesz wybierać przedział czasu i konkretne programy. Możesz tam również sprawdzić, jak konwertowały Twoje programy w poszczególnych miejscach, jeżeli prowadzisz reklamę w wyszukiwarkach, Facebooku lub po prostu posiadasz wiele sekcji. Na bieżąco widzisz ile zarobiłeś, ile Twoja Reklama wygenerowała kliknięć, akcji oraz jaki uzyskuje współczynnik EPC.
EPC jest to Earn Per Click � czyli jaki jest Twój zarobek w przypadku jednego kliknięcia. Oczywiście im wyższy tym bardziej opłacalny jest dla Ciebie dany program.
Na przykład, jeśli emitujesz reklamy, które mają dość niską klikalność, ale wysoki zysk z 1 kliknięcia (EPC), wtedy powinieneś zastanowić się nad wstawieniem bardziej intruzywnych form reklamowych. Należy również postarać się o zwiększenie klikalności, co przełoży się automatycznie na wyższe zyski dla Ciebie. Wszystko pokazuje poniższy film:


[Obrazek: 0]
KLIKNIJ TU BY SIĘ ZAREJESTROWAĆ LUB NA BANER


Płatności

Status Twoich płatności sprawdzisz po kliknięciu w �Płatności�. Zobaczysz tam na bieżąco kwotę oczekującą na wypłatę oraz kwotę zarobioną w bieżącym okresie rozliczeniowym � ale jeszcze nie zweryfikowaną.

W momencie, w którym płatność ma status: �Oczekująca na wypłatę� oznacza to, że możesz nam wystawić fakturę/rachunek i oczekiwać na dokonanie przelewu.

W każdej chwili możesz zobaczyć także historię swoich przelewów na koncie afiliacyjnym.

Moje konto

Gdy chciałbyś zmienić lub dodać witryny uczestniczące w programie, lub tez obawiasz się, że ktoś zna Twoje hasło do konta, możesz w każdej chwili dokonać na nim zmian.

Dane powinny być zawsze aktualne � zwłaszcza, jeżeli rozliczasz się jako firma.

Wypłata prowizji

Sprawdzaj kwotę oczekującą na wypłatę na bieżąco. W momencie, w którym widzisz, że zmienił się status kwoty należnej do wypłaty, wystarczy że:

- jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą wystawisz nam fakturę za �Najem powierzchni reklamowej CD �� wstawiając swój identyfikator wydawcy i wyślesz go nam drogą pocztową.
- jeżeli jesteś osobą fizyczną wystawisz nam podpisany rachunek na kwotę brutto, która widnieje w panelu �Płatności� i wyślesz do nas pocztą tradycyjną. Jeżeli wysyłasz rachunek po raz pierwszy, pamiętaj o dołączeniu kopii dowodu osobistego (awers i rewers). Poniżej instrukcja jak wypełnić rachunek:


[Obrazek: 0]
KLIKNIJ TU BY SIĘ ZAREJESTROWAĆ LUB NA BANER
[Obrazek: logo.jpg]
[Obrazek: banner1.gif]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości